8/10/2012

Kawagoe

Dwa dni temu odwiedziłem miasto prefektury Saitama - Kawagoe, nazywane "Małym Edo".

Kawagoe to miasto, które było zamieszkiwane przez bliskich współpracowników z szogunatu Tokugawa, miasto miało szczególne znaczenie strategiczne w epoce Edo.
Na terenie Kawagoe znajduję się wiele tradycyjnych, historycznych zabudowań, większość z nich to zabytki, które przenoszą nas w magiczny okres Edo.

Symbolem miasta jest 16 metrowa wieża Toki no Kane, dzwonnica wybudowana między 1624 a 1644 rokiem. Jej konstrukcja została naruszona w wielkim pożarze w 1983 roku, zniszczenia dotknęły większą cześć zabytkowego miasta, w miejsce drewnianych budynków miejscowi kupcy postawili solidne budynki z gliny ognioodpornej nazywane Dozozukuri. Nowe konstrukcje domów i sklepów znajdują się na ulicy Ichibangai-dori.












W Kawagoe znajduję się zamek Honmaru Goten, wybudowany w 1457 roku był zamieszkiwany przez wielkiego sioguna Tokugawa Ieyasu, dziś pełni funkcję muzeum. Z pierwotnej powierzchni zachowała się tylko mała część zamku, na drugim zdjęciu zakreślono na czerwono zachowane zabudowania.










Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia w mieście Kawaoe jest Kita-in Temple, to główna buddyjska świątynia regionu Kanto, pozostałość po dawnym zamku Edo. Świątynia została założona przez mnicha Ennin. Tuż obok znajduję się dwupiętrowa pagoda Tahoto.










Na wzgórzu w sąsiedztwie Kita-in Temple mieści się sanktuarium Senba Toshougu Shrine. Jest to jeden z trzech głównych ośrodków poświęconych pamięci zmarłego sioguna Tokugawa Ieyasu. Miejsce powstało w 1633 roku a o lokalizacji miejsca zadecydował postój orszaku w Kita-in, który zmierzał ze szczątkami zmarłego Tokugawa Ieyasu do Nikko.







Na koniec mojej wizyty w Kawagoe odwiedziłem świątynie Renkei-ji, wybudowaną w 1554 roku przez Renkei Daishi, matkę Daisonji Masatugu. Ośrodek służył ludziom i dzieciom w potrzebie, przy wejściu do świątyni siedzi uczeń Buddy, mówi się iż jego dotknięcie powoduje uzdrowienie od wszelkich chorób.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz